Sıkça Sorulan SorularSoru 1:
SYDV'ye şahsen başvuru yapmama gerek var mı?
Cevap 1: Hayır, sistem üzerinden başvuru yeterlidir. İhtiyaç duyulması halinde Sosyal İncelemeci personelimiz hane ziyareti yapacaklardır.

Soru 2: Sistem üzerinden yaptığım başvurunun durumunu nasıl takip edebilirim?
Cevap 2: Menüdeki "BAŞVURUNUZUN DURUMUNU SORGULAYIN" ekranında T.C. Kimlik Numaranızı girerek başvurunuzun hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz?

Soru 3: Başvurum ne kadar zamanda sonuçlanır?
Cevap 3: Başvurunuz Kontrol birimimizce değerlendirildikten sonra online olarak mütevelli heyetine veya ihtiyaç halinde Sosyal İncelemeci personelimize yönlendirilmektedir. Sosyal İncelemeci personelimiz başvuru yoğunluğuna göre 3-5 gün içerisinde hane ziyareti yaparak gerekli bilgileri alıp mütevelli heyetine tanımlama yapacaktır. Mütevelli Heyetinde görüşülen dosyaların sonuçları anında sisteme yansımaktadır. Bu işlemler en kısa süre içerisinde tamamlanarak sistem üzerinden bilgi verilecektir. 
Duyurular

 2019 Yılı Kömür yardımı müracaatları başlamış olup, ikamet adresi Saimbeyli İlçesi olan vatandaşların başvurularını Saimbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına şahsen ya da www.saimbeylisydv.gov.tr internet adresimizden kimlik bilgilerini girerek yapmaları gerekmektedir. Başvuru Sayıları

Yeni Başvuru: 11
İşlem Aşamasında: 2
Mütevelli Heyetinde: 69
Tamamlanmış: 369

Ziyaretçi Sayacı

Aktif: 1

Bugün: 5

Toplam: 4.477.864

Ip Adresiniz: 34.204.169.76